м.Полонне,
вул. Новополонська,51

Усі запитання надсилайте на
kolegium2@ukr.net

Наші партнери

«Інклюзивно-ресурсний центр Полонської міської ради ОТГ»

Перемога України в кожному з нас!

Учасники освітнього процесу нашого ліцею підтримали збір на "пташечки" для наших захисників та зробили волонтерський внесок на суму 2️⃣5️⃣ 7️⃣8️⃣2️⃣ грн. Нехай допомога кожного з нас наблизить таку бажану Перемогу!

Разом до перемоги!

Кілька днів поспіль учні нашого ліцею Бовкун Артем, Вишковський Давид, Грачов Максим, Демидюк Аліна, Демидюк Богдан, Половко Данило, Самолюк Лук'ян, Снігур Орест, Лялька Дмитро, Дорофеєв Роман та Багінський Нікіта збирали кошти для Збройних Сил України. Дітям вдалося зібрати 6500 гривень, які було передано отцю Андрію Моравському. Також діти зібрали 1375 гривень. На ці кошти маленькі волонтери придбали смаколики для наших воїнів, що проходять лікування у госпіталі міста Дніпро. Так тримати! За нами перемога!

"Світ без гендерно зумовленого насильства"

Вітаємо фіналістів фотоконкурсу

Увага! Важливо!

ЗАХИСНІ СПОРУДИ

ДАЛІ

Сторінка сестри медичної

Болі у спині: які бувають типи та як з ними боротись❓

Автор: Administrator
 
 
  Найчастіше біль у спині може свідчити про те, що у вашому організмі є якась серйозна проблема зі здоров'ям. Проте, не варто одразу панікувати❗️Така небезпека може бути лише в 1-2% випадків болю у попереку.
 
☝️Насправді більшість нападів болю у спині проходять протягом декількох днів або тижнів (незалежно чи отримали ви лікування, чи обійшлись без нього). 90% болю у спині мають механічний характер. Тобто, причиною цього болю є певні положення та рухи (напр. кермування авто).
 
 Існує 4 типи болю у спині, тому перед обранням вправ для вашої спини варто слідувати таким крокам: 
 
✅З'ясуйте, чи  біль має дійсно механічний характер. Поставте собі ряд таких питань: Чи зменшується відчуття болю після відпочинку? Чи залежить ваш біль від певних положень і рухів (посилюється в положенні сидячи або при нахилі вперед / назад)? Чи є якесь положення, в якому біль зменшується або взагалі проходить? Якщо на всі ці питання, ви відповіли – ТАК, то це свідчить про те, що ваш біль механічний.
 
ОДНАК❗️При механічному болі у вас не може бути таких симптомів, як: підвищення температури тіла, втрата ваги, біль у суглобах, відчуття скутості у спині вранці, яка триває більше ніж 30 хв. після початку активності, погане загальне самопочуття.
 
✅Визначте тип механічного болю. Поставте собі такі питання: Де біль сильніший: в попереку або в нозі? Біль посилюється при згинанні чи розгинанні в попереку? Біль переміжний (є положення в яких біль проходить) чи постійний? 
 
 ТИПИ болю:
 
1 тип: домінує в попереку, найчастіше переміжного характеру, може відчуватись у нозі (але не нижче коліна), з'являється або посилюється в положенні сидячи або при нахилі тулуба вперед (складно зав'язати шнурки). Ляжте на живіт, руки вздовж тулуба, проведіть у цьому положенні приблизно 30 сек. Якщо біль у вас не виник, підніміться на лікті та зафіксуйте це положення ще на 30 сек. Якщо ж досі все добре, упріться долонями та спробуйте випрямити руки, прогнувшись у попереку. Зробіть 5 віджимань. 
2 тип: домінує в нижній частині спини, може віддавати в ногу (але не нижче коліна), має переміжний характер, проходить або зменшується при нахилі вперед та в положенні сидячи, посилюється при прогині в попереку назад/тривалому стоянні або ходьбі. 
3 тип: проявляється сильніше в нозі, ніж у попереку, переважно постійного характеру та посилюється при згинанні в попереку і в положенні сидячи, у гострому періоді будь-який рух може посилювати біль. УВАГА! Якщо у вас цей тип болю та розвинулася слабкість у м'язах ноги або відчуття оніміння, розлади сечовипускання, зверніться до лікаря. Якщо на будь-якому з етапів у вас виник біль, не продовжуйте! 
4 тип: сильніше відчувається в ногах та супроводжується відчуттям важкості, оніміння, нетривалої слабкості в ногах, завжди переміжний і виникає під час ходьби, проходить при нахилі вперед або у положенні сидячи. Найчастіше виникає у похилому віці. 
 
✅Розпочніть вправи, зображені на зображенні.
World Health Organization (WHO)
World Health Organization Ukraine
Міністерство охорони здоров'я України

Консоль налагодження Joomla

Сесія

Інформація облікового запису

Використання пам'яті

Запити до бази даних